run-1749410_1920

3 důvody, proč začít s během ještě dnes

Běh se stal oblíbenou sportovní aktivitou během panujícího koronaviru. A nelze se tomu divit. Lidé se chtěli udržovat ve formě a jelikož bylo všechno zavřené, měli jen omezené možnosti. Jedním ze způsobů, jak se zadarmo a prakticky kdykoliv během dne udržovat v kondici bylo běhání, které s sebou nese řadu benefitů. Pojďme si zmínit čtyři hlavní důvody, proč začít s během ještě dnes. 

Pro nastolení té správné disciplíny

Jedním z hlavních důvodů, proč začít s během ještě dnes je nastolení té správné disciplíny. Tu mimochodem oceníte i v zaměstnání, respektive v případě, pokud se řadíte mezi osoby samostatně výdělečně činné. 

Disciplínou se totiž v tomto slova smyslu myslí nastolení jakési rutiny či zvýšení odhodlání ráno vstát o krapet dříve, než jste zvyklí. Disciplínou myslíme dodržování stanoveného tréninkového plánu. Máme na mysli zlepšení dovednosti, která vám bude užitečná nejen ve sportovní stránce vašeho života. 

Pro nažhavení metabolismu

Nesmíme opomenout další skvělou vlastnost běhu, a tou je nažhavení metabolismu. Věděli jste, že běžci mají metabolismus naprosto ukázkový? Běh se totiž jeví člověku jako zcela přirozený pohyb. A aby došlo k celkovému zlepšení metabolismu, není třeba ubíhat stovky či desítky kilometrů denně. Lidé jsou od dob pravěku zvyklí na tuto fyzickou aktivitu a stačí pouze pár kilometrů, aby to mělo pozitivní dopad. 

I když jsme se od pravěku řádně vyvinuli a krapet se změnilo i naše tělo, mluvíme stále o stejné biologické mašině, která se k běhu nestaví jinak než před lety. 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Benefity běhání a zdravé stravy plné bílkovin

Bojovník proti stresu

V současné době je stres naším každodenním parťákem, který však ruinuje nejen naše zdraví, ale také naši postavu. Proto je důležité se proti němu pořádně obrnit, a to ideálně během. Při této sportovní aktivitě se totiž produkují hormony štěstí, takzvané endorfiny, které napětí kolující v krvi naprosto vystrnadí.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email