running-4782721_1920

Benefity běhání a zdravé stravy plné bílkovin. Prospějete nejen metabolismu

Hledáte ideální sport, který by šel ruku v ruce se zdravým stravováním? Prakticky každý pohyb zapadne do vašeho životního stylu, toho se nemusíte obávat. V současné době plné omezení se však nabídka sportovních aktivit výrazně zužuje. Nabízí se například běh, který společně se zdravou stravou plnou bílkovin (jež hravě doplníte produktem ESN Designer Whey Protein) přináší celou spoustu benefitů. 

Pro ukázkový metabolismus

Věděli jste, že běžci mají doslova ukázkový metabolismus? Činnost metabolismu se při běhu značně zlepšuje, a to hlavně díky tomu, že mluvíme o přirozeném pohybu. Nemusíte nutně zdolat denně maraton. Stačí, když si během dne dopřejte alespoň pár kilometrů na polní cestě za domem. Přítomnost vám mohou dělat nejrůznější počítadla tepu či kvalitní obuv, kterou není při běhu radno podceňovat.

Odbouráte stres

Doba koronavirová přináší do našeho života předně spoustu stresu. Je na nás tlačeno ze všech stran, zaměstnání máme na hraně a doma hromadu problémů. Aby se stres neprojevil na našem zdraví, je klíčové stres odbourat. Jak? Například během!

Mluvíme o té nejlepší terapii, která je zcela zdarma. Běhání člověka paradoxně nabíjí obrovskou energií, dojde k pročištění hlavy a do žil se vlijí hormony štěstí.

Procvičíte svaly i svou mysl

Řada lidí se domnívá, že běh v kombinaci se správným stravováním přináší jenom výsledky na váze a pevnější svaly. Jenže pravdou je, že dojde k fantastickému posílení mysli. Pokud navíc vyběhnete za soumraku, dojde k zostření smyslů. 

Zhubnete

Tím nejznámějším benefitem je již zmiňované hubnutí. Při běhání alespoň čtyřikrát týdně se dostaví viditelné výsledky (nejen na váze) dřív, než si myslíte. Jen je třeba zdolat prvotních pár vyběhnutí, jež jsou předně otázkou vaší vytrvalosti a silné vůle. Poté dojde ke zlepšení kondice a do běhu se doslova zamilujete.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email