tea-cup-1872026_1920

Zelený čaj: jeho benefity a účinky na zdraví člověka

Každé ráno začínáme stejnou, respektive hodně podobnou rutinou. Vstaneme, vyčistíme si zuby, zajdeme si na toaletu a uvaříme si kafé. U posledního bodu se však na malý okamžik pozastavme. Je káva skutečně to nejlepší, co můžeme z počátku dne do těla vpravit? Není lepší zelený čaj, který má výjimečně pozitivní účinky na zdraví člověka?

Zelený čaj si lze podobně jako kávu uvařit s pomocí rychlovarné konvice. Také ho můžete užívat v kapslích (doporučujeme produkt ESN Green Tea Giga Caps). Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob užívání, v žádném případě nešlápnete vedle. 

Prevence proti srdečním onemocněním i vzniku diabetu druhého typu

Bylo prokázáno, že superpotravina, za kterou se nyní zelený čaj považuje, má pozitivní účinky na zdraví člověka. V porovnání s kávou je opravdu nesrovnatelný. Předně stojí za zmínku, že je prevencí mnoha vážných onemocnění. Do této kategorie spadá diabetes druhého typu nebo kardiovaskulární onemocnění, na které podle posledních statistik v České republice umírá největší procento lidí. 

Pro pevnější imunitní systém

V současné době však oceníme zcela jinou položku, která se na seznamu pozitivních účinků zeleného čaje nachází. Tou je zlepšení imunitního systému. Nejen, že z lidské imunity vytváří pevné rytířské brnění, skrze které neprojde ani jeden vir či ani jedna jediná bakterie, ale také má protizánětlivé účinky čili umí potlačit infekci, která se možná do těla dobývá. 

Pro lepší výkonnost při sportu

Závěrem musíme zmínit benefit, který ocení všichni, kdo se snaží zhubnout (možná ještě do plavek). Zelený čaj má tendenci zvýšit aerobní aktivitu, jinými slovy se podílí na rychlejším metabolismu čili i na rychlejším spalování nechtěných kalorií. 

Tento efekt byl dokonce zkoumán a je vědecky potvrzen. Upozorňujeme ale, že vše bylo zkoumáno na začínajících sportovcích, nikoliv na profesionálech.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email