fitness-1348867_1920

Zdravý životní styl: co s ním jde ruku v ruce?

V okamžiku, kdy se zjistilo, že Češi během koronavirové pandemie v průměru přibrali sedm kilogramů, se zvýšil zájem o zdravý životní styl. Většina lidí se rozhodla “přesedlat” na jiný způsob života, který jim přinese nejen štíhlou figuru, ale také pevnější zdraví, odolnější psychiku, a především lepší pocit. Pokud se také o zdravý životní styl zajímáte, pojďme si prozradit, co všechno obnáší. 

Změna stravování

To první, co nás při přechodu na jiný způsob života čeká je změna stravování. Vyhnout se musíte zpravidla cukrům a také polotovarům, v nichž se ukrývá obrovské množství soli, i když se daná jídla takto na první pohled netváří. Kromě jiného do svého denního harmonogramu zakomponujte snídaně – jsou naprostým základem celého dne. Podle odborníků by měly obsahovat až třetinu z doporučovaného denního příjmu živin. Zejména na bílkoviny upněte svou pozornost. 

Na zmiňovanou látku ostatně upněte pozornost při přípravě každého jídla dne. Buďto si připravujte masová jídla, vajíčka nebo konzumujte vícero mléčných výrobků, či sáhněte po proteinovém nápoji ESN Designer Whey, který bílkovin obsahuje dostatek. 

Nepodceňujte spánek

Součástí zdravého životního stylu je také dostatek spánku. Možná si říkáte, že tato činnost zabírá až třetinu vašeho života a že je to příliš mnoho, na druhou stranu jeho podceňování může vést k tragickým scénářům. Bez kvalitního spánku nebude správně fungovat ani tělo, ani naše mysl. 

Hýbejte se

Třetím a stejně důležitým pilířem zdravého životního stylu je pohyb. Zejména pokud máte sedavé zaměstnání nezapomínejte do svého harmonogramu zakomponovat alespoň krátkou procházku, která probudí metabolismus a protáhne spící svaly. 

Pijte, pijte, pijte

Ale pozor – vodu! Nejsou tekutiny, jako tekutiny. Alkohol tělo spíše dehydratuje, což je přesně opačný efekt, kterého chceme dostatečným pitím dosáhnout.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email