people-2592247_1920

Výhody cvičení a zdravého stravování, které na první pohled nejsou vidět

Mnoho lidí se domnívá, že na cvičení zkrátka není čas. Že je to činnost, kterou do svého denního harmonogramu zkrátka nelze zavést. Ale opak je pravdou. Cvičení nemusí trvat dlouhé hodiny. Stačí, když si vymezíte alespoň deset minut u oblíbeného televizního seriálu. I to vás dovede k pevnější postavě. Mimochodem, věděli jste, že cvičení nemá vliv jenom na vaši postavu zvenčí? Jeho účinky (stejně jako účinky zdravého stravování) mají efekt i na věci, které na první pohled nejsou vidět. 

Odolnost proti nemocem

Rozhodli jste se pravidelně cvičit? Do toho se snažíte zakomponovat zdravé stravování, které je doplněno o doplňky stravy ESN? Poctivě berete vitaminy ESN Vitamin Stack či nezapomínáte na bílkoviny, jež mnohdy doplňujete s pomocí proteinového nápoje ESN Designer Whey? Všechny tyto činnosti jsou ku prospěchu. Předně vám zvýší odolnost proti nemocem. To je ostatně jedna z výhod cvičení a zdravého stravování, která na první pohled nejde vidět. Už po pár dnech ji však budete pociťovat. 

Kvalitnější spánek

Už v dětství jsme byli nuceni ke spoustě činnostem, abychom se unavili a dobře spali. Bohužel s příchodem dospělosti jsme na tuto zásadu zapomněli a dostavil se spánek poněkud nekvalitní, často velmi krátký nebo rozkouskovaný. Abychom právě spánek zlepšili, vyplatí se vsadit veškeré své karty v rukávu právě na cvičení a správnou stravu. Pokud zvýšíte aktivitu během dne, zvýšíte tím dobu hlubokého spánku během noci. Což znamená, že se spánek zkvalitní a vaše tělo si pořádně odpočine. 

Pro bystřejší mozek

Máte pocit, že se nedokážete soustředit? Že jste prakticky neustále unavení nebo že vás mozek nefunguje tak, jako kdysi? Opět je zapotřebí pozměnit svůj harmonogram, do kterého zakomponujte zdravé jídlo a samozřejmě také pohyb. Mozek se skvěle prokrví, dojde ke zlepšení jeho funkcí a soustředěnost – ta už nebude neznámým pojmem. 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email