juice-5748680_1920

V čem nejvíce chybujeme během detoxikace?

I když se snažíme jíst zdravě, přidáváme do svého jídelníčku dostatek vitaminů třeba ve formě doplňku stravy ESN Vitamin Stack, stejně nám vůle někdy povolí a sáhnete po hamburgeru a hranolkách, aniž bychom si uvědomovali dopad, který to může mít na naše zdraví. Pokud za sebou takové hřešení máte, nabízí se otázka, zdali nechcete podstoupit detoxikaci. V rámci ní se z těla dostávají veškeré škodlivé látky, které jsme během každodenního stravování byť nechtíc pozřeli. 

K detoxu se skláníme hlavně během jara, jelikož potřebujeme po náročné zimě jakousi očistu. Ať už se k tomuto kroku odhodláte kdykoliv během roku, prozradíme vám několik chyb, kterým je lepší se vyvarovat. 

Nedodržujete pitný režim

Základem všeho je dodržování pitného režimu. Největší chybou je, pokud necháme své tělo dehydratované. Nejen, že tím nepřispíváme k hubnutí jako takovému, ale také se tím naprosto pozastavuje efekt, kterého chceme detoxikací docílit. Jinými slovy se kvůli nedostatku tekutin škodliviny neodplavují z těla, a naopak v něm zůstávají, i když jsme rapidně změnili alespoň na pár dní svůj jídelníček. 

Dostatečně se nehýbete

Další chybou, ke které během detoxikace dochází je nulový pohyb. Nezáleží na tom, jestli chcete zhubnout na požadovanou váhu nebo jestli se chcete opravdu jenom pročistit, dostatečný pohyb je základem všeho. 

Nemusíte samozřejmě uběhnout maraton. To po vás ani nikdo nechce. Stačí do svého denního harmonogramu zařadit přirozený, klidný pohyb, kterým může být třeba jenom procházka v přírodě nebo okolním parku. 

Nulový odpočinek

Vedle již zmíněných chyb stojí za zmínku poslední, třetí a velice častá chyba, která nám také může naprosto zmařit výsledek z podstupované detoxikace. Je jím nedostatek spánku a odpočinku celkově. Tělo ze sebe potřebuje dostat přebytečné napětí a také potřebujete regenerovat. To během pohybu nebo neutichající práce nezvládá. Dopřejte si tedy během dne krátkou odpolední siestu nebo si naordinujte byť jen několikadenní dovolenou.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email