strawberries-498207_1920

Tipy na zdravé snídaně. Nejezte vajíčka stále dokola

Ráno dělá den. Staré známé rčení, které má něco do sebe. A stejně tak má něco do sebe další velmi známé rčení, a sice snídaně je základem dne. Na tom se shodují i odborníci, kteří říkají, že první jídlo po probuzení by mělo být nejvydatnější a že by mělo ukrývat až dvacet procent z celkového denního příjmu živin. Abyste však nejedli jen a pouze vajíčka, přinášíme vám tipy na zdravé snídaně. 

Ovesná kaše na sto různých způsobů

Při sestavování snídaně můžeme upustit uzdu naší fantazii. Dokonce nevadí, když bude obsahovat trochu sacharidů (v této části dne jsou dokonce povoleny i nutričními specialisty). Je však třeba rozeznávat sladké od sladkého. Nevhodné jsou kupované sladké druhy pečiva nebo instantní ovesné kaše, u nichž si nemůžeme být jistí složením. Lepší volbou jsou pravé domácí ovesné kaše, které si připravíte za pár minut na plotně. 

Konkrétně ovesné kaše můžete jíst na sto různých způsobů stejně jako vajíčka. Můžou mít banánovou příchuť, ale také skořicovou, jablečnou nebo vanilkovou. Když si na ni položíte kousky oblíbeného ovoce, znásobíte tím onen požitek, který vás zahalí ve chvíli, kdy si první sousto vložíte do úst.

Lívance ve fit verzi

Jste milovníkem sladkých snídaní? Pak stojí za vyzkoušení zdravější verze lívanců. Ty lze připravit například z jogurtu a proteinu ESN Designer Whey Protein. Po usmažení na pánvi potřené kokosovým olejem si je můžete natřít vynikajícím ESN Protein Dream Cream, v němž se ukrývá celá spousta zdraví prospěšných ořechů. 

Avokádové tousty jsou hitem dneška

A samozřejmě nesmíme zapomenout na trend dnešní doby, kterým jsou avokádové tousty. K dostání jsou v nejedné kavárně, ovšem snadno si je připravíte i v pohodlí domova. Avokádo samo o sobě je považováno za superpotravinu a zdraví po něm doslova zaplesá.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email