jak_se_udrzet_fit_pri_karantene

Tipy, jak se udržet při karanténě fit

Karanténa nemá svého konce, což nás opět vede ke stejné otázce jako na jaře, a sice jak se udržet při karanténě fit. Posilovny i fitness centra zůstávají zavřená, ovšem nikdo nechce během dnů strávených v pohodlí domova přibrat. Naštěstí existuje několik činností, které lze vykonávat i při oblíbeném televizním pořadu. Pokud se navíc spojí s proteinem od značky ESN, buchty na svém břiše rázem upečete i bez motivace trenéra. 

Workoutová videa na internetu

Jedním ze způsobů, jak se udržet při karanténě fit, jsou workoutová videa dostupná na internetu. Většinou ani není třeba žádné speciální vybavení. Stačí jen podložka a vhodné oblečení. Kupříkladu YouTube je plný trenérů, kteří publikují videa kratší i delší – každý člověk si vybere to, co mu časově více vyhovuje. Některá jsou zaměřená na silový trénink, jiná na uvolňující jógu, další pak ryze na kardio, které podporuje spalování tuků. 

Rotoped není na chytání prachu

Pokud nejsou workoutová videa to, co by vás lákalo nebo co by vám vyhovovalo, možná vám bude vyhovovat rotoped. Nejedná se o drahou záležitost, nezabírá ani příliš mnoho místa. Ve většině domácnostech se nachází, ovšem jen v hrstce z nich se na toto sportovní vybavení nepráší. 

Že se k jízdě na rotopedu nemůžete “dokopat”? Pusťte si při jízdě nějaký oblíbený seriál, který má alespoň půl hodiny. Sportovní chvilka rázem uteče jako voda!

I tanec je pohyb

Abyste se udrželi při karanténě fit, musíte se hlavně hýbat. Nezáleží na tom, jakou sportovní činnost budete praktikovat, důležitý je zkrátka pohyb. Co třeba vyzkoušet tanec? Při tancování se spaluje velké množství kalorií, navíc je zábavnější než lecjaké posilovací cvičení. Opět vás v tomto případě nasměřujeme na YouTube, kde je rovnou několik tanečních videí, které vás lecčemu naučí. 

Dodržujte přitom několik zásad

Pohyb je sice způsobem, jak se udržet fit i v karanténě, ale nepostačuje. Je třeba dodržovat ještě několik zásad:

  • Jezte zdravě a vyváženě
  • Nepřejídejte se
  • Vyvarujte se sladkostem, alkoholu a dalším prázdným kaloriím
  • Dostatečně pijte
  • Dostatečně spěte

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email