tipy_jak_dosahnout_svalove_regenerace

Tipy, jak dosáhnout svalové regenerace

Vydáváte ze sebe v posilovně při cvičení maximum? Dostávají vaše svaly pravidelně zabrat? Pamatujte na jednu věc – aby byly výsledky, musí být také odpočinek. I svaly potřebují chvilku oddechu. Proto nepodceňujte jejich regeneraci, kterou lze podpořit několika způsoby. 

Hlavně dostatečně spěte

Jen málokdo si uvědomuje, kolik se toho děje ve spánku. Naše tělo sice odpočívá, ale zároveň se třídí veškeré myšlenky a rozhovory. Orgány se zase připravují na další náročný den a tělo produkuje anabolické hormony, jež obnovují a opravují veškerá svalová vlákna. Proto spánek nepodceňujte. Není tak důležité spát dlouho jako spát opravdu kvalitně. 

Zlepšete regeneraci s BCAA

Svalovou regeneraci je možné podpořit také celou řadou doplňků stravy, které v sobě ukrývají aminokyseliny BCAA. Mezi doporučené produkty patří kupříkladu ESN IsoWhey Hardcore nebo ESN Fruity Whey Isolate pyšnící se skvělým nutričním profilem nepostrádající samozřejmě ani zmiňované aminokyseliny. 

Dodržujte pitný režim

Jak dosáhnout svalové regenerace? Tím, že budete dodržovat pitný režim. Podle odborníků bychom měli během dne vypít až tři litry vody. Je doporučováno, že bychom většinu z toho měli vypít do třetí hodiny odpolední. Vyvarovat bychom se naopak měli velkému množství tekutin před spaním, kvůli kterým si ledviny ani v noci pořádně neodpočinou. 

Samozřejmě do pitného režimu nespadají všechny tekutiny. Vyvarovat bychom se měli hlavně alkoholu a sladkým šťávám. Vhodná je obyčejná voda nebo bylinkové neslazené čaje, které podpoří správné vstřebávání živin a pomůžou také s odplavením veškerých škodlivých látek z těla. 

I strava se na svalové regeneraci podílí

Možná byste to do stravy neřekli, ale i strava se podílí na správné a maximální regeneraci svalů. Tu můžete podpořit hlavně stravou s dostatečným obsahem bílkovin, sacharidů a zdravých tuků, které jsou zásadní pro správné a bezproblémové fungování těla. 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email