proc_je_dulezite_uzivat_protein_vitaminy

Proč je důležité užívat při cvičení protein a vitaminy?

Rozhodli jste se změnit svůj životní styl a přidat do něj trochu více cvičení? Chcete, aby vaše tělo bylo tak vyrýsované, že by mu slušelo i upnuté tílko? Aby byla vaše snaha v posilovně zúročená a abyste nejen zhubli, ale také se pyšnili vytvarovanou postavou, je zapotřebí při cvičení užívat protein a vitaminy. Bez pomoci těchto doplňků stravy bude trvat delší dobu, než vám na břiše vyskočí vytoužený pekáč pomyslných buchet. 

Protein je základním kamenem těla a pomáhá s budováním svalů

Není tajemstvím, že protein je základním kamenem lidského těla. Je to základní stavební látka všech buněk, jež se v těle vyskytují. Je součástí pevného imunitního systému, také redukuje produkci hormonů a (co vás bude zajímat především) napomáhá s budováním svalů

Už bylo zmíněno, že bez užívání proteinu, který můžete přimíchat do různých pokrmů dne, nebude vaše snaha v posilovně zúročena. Pro budování svalů je totiž protein nepostradatelný. Stojí za zvětšeným objemem svalů i za jejich větší sílou. 

Kromě toho je regeneruje po cvičení a napomáhá s jejich zotavením. Zejména syrovátkové proteiny, jako je produktESN Designer Whey Protein, jsou při regeneraci extrémně účinné, což potvrdila nejedna vědecká studie. 

Nezapomínejte na vitaminy a minerály

Protein však není to jediné, co je při cvičení třeba užívat. Zmínit je zapotřebí i vitaminy a minerály, bez kterých tělo nedokáže správně fungovat. Důležité jsou jak vitaminy skupiny B (tedy kupříkladu vitamin B6 nebo B12), ale také je potřebný vitamin C snižující náchylnost k onemocněním nebo vitamin D, který podporuje nejen náladu, ale také sílu člověka. Nemusíte však užívat hromadu tabletek, z nichž každá bude symbolizovat jeden vitamin. DoporučujemeESN VItamin Stack, s nímž doplníte všechny potřebné vitaminy najednou. 

Zmínili jsme, že se nesmí zapomínat ani na minerály. Důležité jsou především omega-3 mastné kyseliny, které doplníte s produktem ESN Super Omega-3. Uděláte radost nejen svým svalům, ale také mentálnímu zdraví a srdci (tuto látku si organismus bohužel neumí vyrobit sám, proto je třeba ho dodávat formou doplňku stravy). Další v řadě je hořčík čili magnesium, jehož doplníte výrobkem ESN Magnesium. Zamezíte tím jak významným ztrátám výkonu, tak celkové únavě těla. 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email