nuts-3841539_1920

Oříšky mají něco do sebe. Které patří k nejzdravějším?

Ořechy – mnoho lidí je miluje, řada se jim snaží vyhnout, ale naprosto zbytečně. Domnívají se totiž, že jsou ořechy zdraví škodlivé, jelikož obsahují tuky. Je však třeba konstatovat, že nejsou tuky jako tuky – existují i takzvané zdravé, které se právě nachází ve zmiňovaných oříšcích. Ať už si zakoupíte produkt ESN Protein Dream Cream nebo se rozhodnete konzumovat superpotravinu v syrovém stavu, zdraví i tělo vám za to poděkují. 

Nabízí se však otázka, které ořechy upřednostnit, respektive jaké ořechy jsou zdraví nejprospěšnější. Inu, každý druh má něco do sebe, proto se pojďme seznámit s těmi, které jsou u nás nejvíce k dostání. 

Lískové ořechy pro doplnění energie

Popelka ze stejnojmenné pohádky našla své štěstí díky lískovým ořechům, proto právě jimi začněme. Tento druh oříšků se pyšní ohromným obsahem vitaminů a minerálních látek. Společně tvoří superpotravinu, která stojí především za pořádným doplněním energie. Ať už je váš imunitní systém oslabený po nemoci nebo příliš zatěžován v těhotenství, s ,,lískáči” na vás žádný virus ani bakterie nebude moct. 

Vlašáky jsou skvělou potravou pro mozek

Zatímco lískové ořechy si kupujeme spíše v obchodech v sáčcích, vlašské ořechy si můžeme nasbírat doma na zahradě. Nejednomu člověku se totiž přímo před domem nebo za domem vypíná obrovský strom, který každým rokem kolem podzimu plodí množství zdraví prospěšných ořechů. 

Takzvané ,,vlašáky” jsou výjimečně dobrou potravou pro mozek. Umí zlepšit soustředění, podporuje nervovou soustavu i imunitu, navíc se podílí na snížení rizika kardiovaskulárních chorob. Jen to s nimi nepřehánějte, stejně jako s jinými ořechy. Stačí hrstka denně!

Mandle pro správnou regeneraci

Nejen po sportovním výkonu potřebujete, aby vaše tělo správně regenerovalo. Nabízí se však otázka, jak toho docílit, respektive jak podpořit své tělo v tomto procesu? Jednoduše – přidejte do své snídaně mandle. Pyšní se regeneračními účinky a jsou velmi dobře stravitelné.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email