Zhubnout si dnes přeje každý druhý. Na vině je aktuální doba karanténní, která každému člověku v průměru přidala sedm kilogramů na váze. Zatímco někteří nad tím jen mávnou rukou a užívají si své nově nabyté zakulacené postavy, jiní je chtějí zase rychle setřást. Bohužel jim v hlavě sídlí mýty o hubnutí, které maří jejich veškerou snahu.
Od páté hodiny se nejí
Jedním z nejčastějších mýtů, které se s hubnutím pojí, je stop konzumace potravin od pěti hodin večerních. Lidé si v hlavě vypěstovali myšlenku, že vše zkonzumované po páté hodině už putuje do tukových zásob. Jenže není to tak. Pokud chodíte spát pozdě v noci, spíše si tím škodíte, než prospíváte. Odborníci jsou toho názoru, že poslední jídlo dne by se mělo konzumovat dvě hodiny před spánkem, ať se vyhnete zbytečnému hladovění a nechtěnému efektu v podobě ukládání zásob do problematických partií, k čemuž se tělo při nedostatku jídla uchyluje.
Čím déle budu cvičit, tím více zhubnu
I když to zní možná logicky, je to přesně naopak. Samozřejmě, pohyb v kombinaci s kvalitními proteiny ESN je tou nejlepší cestou za štíhlou linií, na druhou stranu to neznamená, že své tělo musíme nadměrným cvičením odrovnat. Navíc bylo prokázáno, že pokud tělo nemá dostatek energie, není cvičení efektivní. Tím, že se budete přemáhat, tak ničeho nedosáhnete, spíše si jen přiženete zranění z důvodu nedostatku regenerace.
Nejíst je řešení
Závěrem se dostáváme k té nejčastější chybě, která nám tkví v hlavách. A sice že nejíst je řešení. Není. Jak již bylo zmíněno, v případě hladovění si začne tělo ukládat zásoby na později, a to paradoxně do nejvíce problematických partií těla. Navíc se projeví zdravotní problémy, jelikož nám budou chybět základní (a pro tělo nepostradatelné) živiny. Tak pozor na to.