belly-3186730_1920

Minerály a prospěšné látky, které je zapotřebí doplňovat do těla

Vitaminy, minerály a další tělu prospěšné živiny či látky lidské tělo zkrátka potřebuje. Bez nich nedokáže správně a bezproblémově fungovat. To jistě potvrdí nejen odborník či nutriční specialista. Zmiňované látky bychom však neměli do těla dodávat jenom proto, že zpevní naše zdraví a zaručí pohodový chod našich orgánů. Jsou také prospěšné při hubnutí. Stojí kupříkladu za lepším výkonem, nulovou únavou nebo podporují metabolismus. Jaké konkrétní z nich má smysl doplňovat do těla?

Zinek hraje při sportovních aktivitách velkou roli

Jednou z nejdůležitějších látek, které je třeba dodat do těla, je zinek. Sice ho najdete v libovém masu, játrech nebo vaječných žloutcích, ale můžete ho doplňovat i prostřednictvím doplňku stravy ESN Zinc

Zinek je nezbytný pro tvorbu bílkovin a také nukleových kyselin. Vytváří insulin a stojí za normálním růstem a vývojem reprodukčních orgánů. Také podporuje rychlejší hojení ran a popálenin či stojí za normální činností prostaty.

Omega-3 mastné kyseliny si tělo nedokáže vyrobit samo

Jsou látky, které lidské tělo ke svému normálnímu fungování potřebuje, ovšem které si nedokáže vyrobit samo. Jednou z nich jsou i omega-3 mastné kyseliny, které najdeme v kvalitních rybách nebo v doplňku stravy ESN Omega-3 Vegan

Omega-3 mastné kyseliny mají v těle několik nezastupitelných funkcí. Starají se o správnou činnost mozku, také snižují riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění a obecně lze říct, že mluvíme o podporovateli zdravého životního stylu.

Hořčík ovlivňuje metabolismus

Nesmíme zapomenout ani na hořčík, jinak zvaný také magnesium. Jedná se o látku přímo ovlivňující různé funkce našeho metabolismu. Nejen, že se podílí na syntéze proteinů, ale také díky němu fungují svaly zcela bezproblémově a normálně. Co taktéž oceníte, tak zmírnění podrážděnosti a nervozity. I to hořčík umí. Doplňte ho do těla s pomocí doplňku stravyESN Magnesium caps.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email