man-5522892_1920

Jarní únava je na scéně. Zatočte s ní s pořádnou dávkou vitaminů a pohybu

Pokud jste se domnívali, že s odchodem zimního, pochmurného počasí odejde také vyčerpanost, která vás dlouhé měsíce sužuje, bohužel jste se spletli. S příchodem teplejšího ročního období nám na dveře našich příbytků klepe jarní únava, kterou sice mnozí odborníci považují za mýtus, jiní jsou však toho názoru, že existuje. Mluvíme o jistém chaosu, který se nám rodí v těle a který zaženeme jen pořádnou dávkou vitaminů a pohybem. 

Jarní únava = chaos v lidském těle

Jak již bylo naznačeno, jarní únavou se myslí chaos, který propuká v lidském těle s příchodem nového ročního období. I když by si člověk řekl, že sluníčko ho spíše doplní energií a vrátí mu radost do života, tělo v této části roku trpí. Na vině jsou velké a znatelné změny teplot (přechod ze zimy do tepla) a s tím spojená i změna času. Organismus je velmi oslaben a unaven a bohužel ani deprese není nevyhnutelná, i když není tak často se vyskytujícím jevem jako na podzim. 

Dostaví se únava i bolest kloubů a svalů

S vyčerpaností a neutichající únavou se dostavuje také bolest kloubů a svalů. Odborníci jsou však toho názoru, že se alarmující symptomy ukazující na tento zdravotní problém mohou člověk od člověka lišit. Co spojuje drtivou většinu pacientů, tak znatelné kolísání hladiny cukru v krvi. 

Co na jarní únavu platí?

Nemusíte se bát toho, že by s vámi jarní únava byla dlouhé týdny. Hravě ji zaženete například pořádnou dávkou pohybu a zdravým spánkem. Co vás zaručeně vytáhne z období vyčerpanosti, jsou vitaminy, jejichž nedostatek má zásadní vliv na vzniku této potíže. Jelikož citrusy mizí z pultů supermarketů a sezonní ovoce ještě nedozrálo nebo je příliš drahé, sáhněte po doplňcích stravy ESN. V ideálním případě vsaďte na produkt ESN Vitamin Stack, který je kombinací celé spousty potřebných vitaminů. 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email