remove-4618185_1920

Jak si udržet váhu: nevracejte se do starých kolejí

Zhubnout především posledních pár kilogramů bylo velmi těžkým oříškem. Konečně jste se však i díky doplňkům stravy ESN dostali na svou vysněnou váhu a nyní vás čeká poslední (a prakticky nekonečná) fáze – váhu si udržet. Jelikož se nechcete navrátit do starých kolejí (možná i proto, že jste staré oblečení nadměrných velikostí už vyhodili), pokládáte si otázku, jak si udržet váhu? Naštěstí odpověď není žádným tajemstvím. 

Udržujte jídlo dál v rovnováze

Tou největší chybou je, že se po dosažení vysněné váhy navracíme do starých kolejí, co se týče návyků. Upouštíme od pohybových aktivit, upínáme svou pozornost na sladkosti a cukrovinky, které jsme si v předcházejících měsících nemohli dopřát. A konzumujeme rychlá občerstvení, protože to je přesně to, co nám chybělo nejvíce. 

Jenže co se v případě takového scénáře stane? Jedno – kilogramy se dostaví znovu a my s obezitou budeme opětovaně bojovat. Klíčem k udržení váhy je proto udržet si stravování v rovnováze. Nedávejte ruce pryč od zdravých pokrmů, stejně tak si denně nedopřávejte sladkosti. Nezapomínejte na bílkoviny, které hravě doplníte s produktem ESN Designer Whey Protein, a hlavně se i nadále hýbejte. 

Nepřehánějte to s alkoholem

Co je také velké lákadlo a k čemu se upínáme ve chvíli, kdy hodnota na váze ukazuje naše vysněné číslo je alkohol. Především tedy víno nebo vinný střik (pánové sahají po láhvi piva). V takzvaném “hubnoucím módu” jsme měli tyto nápoje zakázány, jelikož znamenaly prázdné a nadbytečné kalorie, ale nyní nás už nic nedrží, i když by mělo. Sice jedna sklenka vína jednou za čas neuškodí, ale rozhodně to s ní nepřehánějte, ať opět nesklápíte oči při pohledu na sebe do zrcadla.

Stop přejídání

Pokud bychom se ještě na okamžik měli navrátit k jídlu, zmíníme ještě jednu věc, a sice nikdy se nepřejídejte. Přejídání zkrátka není pro vás. Jedná se o jeden z největších problémů, který vede k tloustnutí. Raději stále zůstaňte u menších porcí.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email