weight-loss-5985835_1920

Jak se vyhnout jo-jo efektu při hubnutí

Pravidelně popíjíte proteinový nápoj ESN Designer Whey a do toho se doslova mučíte v posilovně, přesto výsledky nejsou vidět ani znát? Možná se ptáte, kde je chyba. Daří se vám zhubnout krátkodobě, ale pak se dostaví takzvaný jo-jo efekt, který s sebou přinese nejen veškeré shozené kilogramy, ale také další porci nechtěných kil navíc. A vy se ptáte, jak podobnému efektu předejít, respektive co udělat proto, aby se tento černý scénář nenaplnil. A my vám to prozradíme! 

Hlavně žádné hladovění

Klíčem k dokonalé postavě, za kterou se nebudete muset stydět je bezesporu správný, zdravý a vyvážený jídelníček. Chybuje ten, kdo se pouští do hladovění v domnění, že právě to je onen zmiňovaný klíč otevírající vám dveře do klubu hubených a šmrncovně štíhlých. Hladovění je spíše lákadlem jo-jo efektu, proto od něj dejte ruce pryč. 

Tablety na hubnutí neexistují

Stejně velkou chybou, která jako magnet přitahuje jo-jo efekt jsou tablety na hubnutí, s nimiž se to všude jenom hemží. Zejména po skončení karantény a zjištění, že jsme v průměru přibrali sedm kilogramů se většina lidí rozhodla najít snadnou cestu ke štíhlé linii a tablety na hubnutí jsou pro ně pomyslným spasitelem. Ovšem nefungují. Spíše nám přivodí zmiňovaný jo-jo efekt, pokud se nám přece jen už podařilo něco shodit. 

Bez spánku to nepůjde

Stejně jako bez správného a vyváženého jídelníčku to nepůjde ani bez řádného spánku. Mýlí se ten, kdo tvrdí, že spánek je jen ztrátou času a že třetina života, kterou jí strávíme, je až příliš vysoké číslo. Zkrátka a dobře nespíme jen tak, protože bychom neměli, co v noci dělat. Spíme proto, aby si naše tělo odpočinulo a regenerovalo, aby se udržela hladina kortizolu – hormonu, který jinak výrazně podporuje nárůst tukových zásob. Náš mozek zase ocení, že si během noci má čas utřídit veškeré myšlenky a podněty, které během dne nasbíral. 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email