Do svého denního harmonogramu je možné zakomponovat rovnou několik druhů cvičení. Zatímco někdo sází na klasické kardio, při kterém spálí hromadu kalorií, jiný volí klasické posilování pro formování svalů. Mezi námi se však najde stále více jedinců, kteří preferují cvičení pilates, které je předně o vytrvalosti. A jak víte, ve fitness světě právě vytrvalost dělá zázraky!
Pokud pilates cvičíte, nezapomínejte na doplnění živin. Stejně jako po jiném sportovním výkonu si dopřejte proteinový nápoj ESN Designer Whey a na konci dne doplňte vitaminy a minerály pro správnou regeneraci a fungování těla. NapříkladESN Magnesium zažene po-tréninkovou únavu, ESN Vitamin D3 zase podpoří fungování svalů.
Kromě toho se také vyhněte několika chybám, kterých se při cvičení pilates dopouštíme.
Zapojujte i hluboké břišní svaly
Velkou (a poměrně častou) chybou při cvičení pilates je, že nezapojujeme veškeré hluboké břišní svaly. Aby však mělo cvičení tolik pozitivních efektů na naše zdraví, jaké slibuje, je důležité zpevnit právě hluboké břišní svalstvo. Jen málokterý člověk si uvědomuje, že právě na tyto svaly jsou napojeny další svalové vrstvy v oblasti břicha. Pokud je budeme mít zpevněny a budou pracovat, pozitivně to ovlivní fungování i přiléhajících vrstev břicha.
Žádná vyklenutá záda
Špatné držení zad – to je problém, který se netýká jenom pilates. I při cvičení dřepů máme tendenci držet záda špatně. V případě pilates si pohlídejte, abyste neměli vyklenutá záda. Je důležité zakulatit bederní oblast a přilepit ji tím pádem k podložce. Při cvičení by celá páteř měla být v kontaktu s podložkou. Jen tak dojde k zapojení veškerých břišních svalů. Navíc si ochráníte bederní oblast před přílišným namáháním.
Nulové soustředění
Při cvičení pilates je velice důležité, abyste se plně soustředili. To, jak kvalitně a intenzivně budou prováděny jednotlivé cviky a jaký tedy bude výsledný efekt, ovlivňujete jenom vy. Propojte proto tělo se svou myslí.