berry-breakfast-4336049_1920

Bílkoviny jako základem nejedné diety. Kde je najít?

Chcete zhubnout? Pak je zapotřebí upravit jídelníček. Bez správné stravy se nedočkáte úspěchu, což jistě potvrdí nejeden nutriční specialista. Změna stravování však není tak těžká, jak se na první pohled může jevit. Důležité je vyvarovat se cukrovinkám a mastným uzeninám, na druhou stranu se vyplatí vsadit na bílkoviny, jež by měly být součástí každého jídla dne. Jenže kde je najít?

Bílkoviny je možné dostat do stravy dvěma způsoby. Buďto je najdeme přímo v potravinách, nebo do svého jídelníčku zakomponujeme proteinové nápoje značky ESN. Například ESN Designer Whey Protein zajistí dostatečný přísun nepostradatelné látky. Stačí si ho připravit ke svačině tak, že prášek rozmícháte ve vodě nebo mléce. 

K snídani vajíčka

Jak ale bylo zmíněno, bílkoviny najdete také běžně v potravinách. Například vejce jsou skvělým zdrojem veledůležité látky, která je základním kamenem pro budování svalů. Vajíčka jsou kromě proteinů bohaté taky na tuky, navíc obsahují široké spektrum aminokyselin a mikroprvků, kam spadají například sodík, draslík nebo důležitý vitamin A. 

Mléčné výrobky ke svačině

Zdrojem proteinů jsou mimo jiné i mléčné výrobky. Bohužel tuto možnost doplnění nepostradatelné látky nemohou využít všichni, protože někteří mají na mléko či podobné výrobky alergii. Těchto jedinců, kterým mléko způsobuje problémy s trávením či kožní vyrážky se nachází stále více. 

Pokud ale nepatříte do této skupiny, nebojte se mléko zakomponovat do jídelníčku. Kromě proteinů totiž ukrývá i velké množství vápníku, jež potřebujeme pro silné kosti. 

Maso je také plné bílkovin

A nesmíme zapomenout na maso, které se sice dostává stále více do ústraní. Je nahrazováno veganskými alternativami, které však nejsou tak výživné. Maso se pyšní skutečně vysokou biologickou hodnotou, proto bychom ho neměli zcela vyhodit z jídelníčku.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email