remove-4618203_1920

4 časté chyby, které můžou za pomalé hubnutí

Hubnutí je stále aktuální téma, které je řešeno v nejedné internetové diskuzi. Lidé se zkrátka neustále ženou za krásnou postavou, kterou by se mohli chlubit široko, daleko. Bohužel se při své snaze shodit přebytečné kilogramy dopouští několika chyb, jež jim veškerou jejich vynaloženou námahu maří. O jakých chybách je řeč? Pomineme-li to, že vynecháváte bílkoviny, které lze tak snadno doplnit s pomocí produktu ESN Designer Whey Protein.

Drastické diety, které tělu neprospívají

Prvním krokem ke štíhlé linii je bezesporu změna stravování. Nabízí se však otázka, co to vlastně znamená? Bohužel se mezi námi najdou jedinci, kteří se domnívají, že změna jídelníčku rovná se začít držet dietu. A ne všechny diety jsou zdraví prospěšné, spíše najdeme takzvané drastické dietní programy, které dělají všechno, jen neprospívají tělu ani zdraví. Typickým příkladem je citrusová dieta, při které se nekonzumuje několik dní nic jiného než citrusy. 

Nulový pohyb je kamenem úrazu

V hubnutí funguje jedna jediná rovnice, a sice příjem musí být menší než výdej. Jenže jak dosáhnout onoho výdeje? Tím, že do svého denního harmonogramu zakomponujete pohyb. A i když se to zdá být jako nemožné, není to ani zdaleka tak nereálné. Pohyb se totiž nemusí nést jenom ve znamení běhu nebo plavání. Může to být jenom procházka kolem domu se psem nebo využití schodů místo výtahu. 

Alkohol maří veškerou snahu

Vedle zmíněných chyb stojí za uvedení také alkohol. V hlavách řady lidí stále visí domněnka, že třeba takové červené víno je spíše zdraví ku prospěchu a hubnutí nijak nevadí. Jenže ve skutečnosti je alkohol pouze převlečenými kaloriemi, které nás navíc dokážou pořádně dehydratovat. A to je přesně ten efekt, kterého dosáhnout nechcete. 

Až příliš mnoho stresu

Ponechávat se ve stresu je další velká chyba, které se dopouštíme při hubnutí. Stres je totiž zabijákem nejen pevného zdraví, ale také štíhlé linie. Je důležité se takzvaně “hodit do klidu”, respektive zjistit, odkud stresové stavy pochází či kde pramení.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email