remove-4559344_1920

3 cviky, které nastartují spalování tuků

Potíte se v posilovně i několikrát do týdne nebo pravidelně cvičíte při oblíbeném televizním pořadu? V obou případech je to chvályhodné! Ovšem jen hrstka z vás pravděpodobně vidí výsledky. Důvodem toho je nesprávně fungující metabolismus, který se před zahájením cvičení neprobudí. Abyste zrychlili spalování tuků, je třeba trénink začít se cviky, které metabolismus pořádně rozproudí, a tím nastartují i zmiňované spalování.

Níže uvedené cviky jsou odpovědí na otázku: ,,Jak dobře odstartovat hubnutí?” Z jednotlivých cviků si lze hravě sestavit rozcvičku, díky které již brzy uvidíte výsledky, po kterých tak dlouho prahnete. 

Angličáky do začátku

I když nepatří angličáky mezi nejoblíbenější cviky, pravdou je, že patří mezi to nejefektivnější, co si můžete zacvičit. Jedná se o komplexní cvik, který je kombinací dřepu, kliku a vzporu. Všechny cviky jsou v dynamickém provedení a opakují se. Zpravidla se začíná ve stoje a ve stoje se také končí.

Dřepy s výskokem jsou dalším cvikem v pořadí

Stejně tak neoblíbeným cvikem jsou dřepy s výskokem. Ony už i klasické dřepy nejsou nic, co by člověka bavilo nebo co by upřednostňoval. Nicméně dřepy s výskokem patří také k těm nejlepším cvikům, které dokážou probudit metabolismus a zrychlit tím spalování tuků. 

Zakončujeme horolezcem

Pokud si myslíte, že výše uvedené cviky byly náročné, pak jste ještě necvičili horolezce. Mluvíme o cviku, který se provádí v kliku. S výdechem se dynamicky a střídavě přitahují kolena k bradě. Zatímco u předcházejících cviků jste dali do těla hlavně nohám a břichu, nyní si “máknou” především ruce. 

Každý jednotlivý cvik doporučujeme cvičit jednu minutu s tím, že je postupně všechny třikrát zopakujete. Mezi jednotlivými cviky si dejte dvacetivteřinovou nebo třicetivteřinovou pauzu.

TIP NA ZÁVĚR:

Aby byl trénink efektivnější a svaly vyrýsované, dopřejte si po tréninku proteinový nápoj ESN Designer Whey Protein. 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email